Deklaracja dostępności strony BIP Miejskiej Biblioteki Publicznej w Orzeszu
Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej, zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej BIP Miejskiej Biblioteki Publiczne w Orzeszu.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Orzeszu przeprowadzono samoocenę dostępności dla osób niepełnosprawnych, cyfrowej strony internetowej w odniesieniu do wytycznych określonych w załączniku do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test – European Internet Inclusion Initiative (http://checkers.eiii.eu/),  z którego wynika, że strona internetowa http://jo.orzesze.bip.gmina.pl spełnia wymagania w 99.76%.

Data publikacji strony internetowej: 2013-10-03
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2020-10-13

Strona internetowa BIP jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie sporządzono dnia 2021-02-04. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Sylwia Dembecka, adres poczty elektronicznej: biborz@poczta.onet.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 32 2215526.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą informację chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich www.rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Orzeszu
1.Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu mieści się na parterze budynku przy ul. św. Wawrzyńca 23. Budynek jest częściowo przystosowany do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób które mają trudności w poruszaniu się.
2.Budynek jest usytuowany w centrum Orzesza w bliskim sąsiedztwie Urzędu Miejskiego oraz Ośrodka Zdrowia.
3.Do budynku biblioteki można dojechać samochodem tylko od ul. Bukowina. Ogólnodostępny parking znajduje się za Ośrodkiem Zdrowia, jednak nie posiada on wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Natomiast najbliższy przystanek autobusowy znajduje się obok Urzędu Miejskiego.
4.Wejście do biblioteki znajduje się od ul. św. Wawrzyńca. Do wejścia prowadzą schody oraz podjazd dla osób ze szczególnymi potrzebami.
5.Schody zewnętrzne oraz podjazd są zaopatrzone w balustrady.
6.Drzwi do budynku są otwierane ręcznie.
7.Dla osób ze szczególnymi potrzebami dostępny jest punkt obsługi czytelnika. Dojazd wózkiem inwalidzkim jest ograniczony do niektórych regałów.  W przypadku niemożności dotarcia do wybranego regału pracownik biblioteki pomoże odszukać wybraną pozycję książkową.
8.Brak toalety dla czytelników, w tym dla osób niepełnosprawnych.
9.Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
10.W Miejskiej Bibliotece Publicznej  nie ma pętli indukcyjnych.
11.W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
12.Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
13.W Miejskiej Bibliotece Publicznej nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.                                                            
Dostępność architektoniczna Filii Woszczyce
1.Filia Woszczyce mieści się na parterze budynku przy ul. Długosza 41 (wejście od strony podwórza).
2.Budynek jest częściowo przystosowany do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób które mają trudności w poruszaniu się.
3.Do budynku prowadzi chodnik. Drzwi są otwierane ręcznie.
4.Dla osób ze szczególnymi potrzebami dostępny jest punkt obsługi czytelnika.
5.Istnieje możliwość wjazdu wózkiem inwalidzkim między wszystkie regały.
6.Brak toalety dla czytelników, w tym dla osób niepełnosprawnych.
7.Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
8.W Filii Woszczyce nie ma pętli indukcyjnych.
9.W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
10.Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
11.W Filii Woszczyce nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.           
Dostępność architektoniczna Filii Jaśkowice
1.Filia Jaśkowice znajduje się w budynku biurowca  przy ul. Fabrycznej 1  (na półpiętrze, do którego prowadzą trzy schody).
2.Filia nie posiada swoich miejsc parkingowych. W pobliżu natomiast mieści się parking Ośrodka Zdrowia.
3.Brak możliwości wjazdu wózkiem inwalidzkim ze względu na obecność schodów, a także brak możliwości poruszania się wózkiem pomiędzy regałami ze względu na małą powierzchnię.
4.Do budynku prowadzi jedno główne wejście, wspólne dla biblioteki i pracowników biur firmy znajdującej się na drugim piętrze. Drzwi są szklane i otwierane ręcznie.
5.Drzwi do biblioteki również otwierane są ręcznie.
6.Brak toalety dla czytelników, w tym dla osób niepełnosprawnych.
7.Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
8.W Filii Jaśkowice nie ma pętli indukcyjnych.
9.W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
12.Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
13.W Filii Jaśkowice nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.



 

 

Opublikowane przez: Izabela Kłosko | Data wprowadzenia: 2021-02-08 17:26:42.
Data wprowadzenia: 2021-02-08 17:26:42
Opublikowane przez: Izabela Kłosko